Sergant sunkia liga, jai užsitęsus ar esant lėtinei ligai, kai nepakanka sveikatos priežiūros paslaugų namuose, o gydymo ligoninėje nereikia, pacientai gali būti siunčiami gauti ligonių kasų apmokamų palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų ligoninėje. Šios paslaugos gali būti teikiamos bet kurioje paciento pasirinktoje gydymo įstaigoje, dėl jų turinčioje sutartį su ligonių kasa.
Kas gali gauti stacionarinę slaugą ir palaikomąjį gydymą ligoninėje?
Stacionarinės palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos teikiamos pacientams, kurie dėl sveikatos būklės yra visiškai arba beveik visiškai priklausomi nuo kitų žmonių pagalbos, jiems reikalinga nuolatinė sveikatos specialistų priežiūra, užtikrinant pagrindinius fiziologinius poreikius. Pavyzdžiui, šios paslaugos gali būti teikiamos žmonėms su sunkiais insulto padariniais, sergantiems širdies, kepenų ar inkstų nepakankamumu, komplikuotu cukriniu diabetu, onkologinėmis ligomis.
Stacionarinio Palaikomojo Gydymo Finansavimas
Ligonių kasos apmoka stacionarinį palaikomąjį gydymą ir slaugą tiems pacientams, kurie turi privalomą sveikatos draudimą (PSD). Šios paslaugos finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Apmokama pagal faktinę paciento gydymo trukmę, ribojamą iki 120 lovadienių per metus, atsižvelgiant į sveikatos būklę, ligos eigą ir sunkumą.
Lovadienio kaina apima nuolatinę specialistų priežiūrą, įskaitant gydytoją, slaugytoją, socialinį darbuotoją, kineziterapeutą ir psichologą, bei simptominį gydymą. PSD apdraustiems pacientams, turintiems siuntimą, papildomai nemokama nustatyta stacionarinių palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų dalis..
Daugiau informacijos apie Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro teikiamas slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas ir patekimo tvarką rasite čia.