Trumpalaikė socialinė globa – tai kompleksinių paslaugų visuma, užtikrinanti asmeniui tam tikrą laikotarpį nuolatinę specialistų priežiūrą ir reikalingą pagalbą.

Kas gali gauti trumpalaikę socialinę globą
Rietavo savivaldybės senyvo amžiaus asmenys ir suaugę asmenys su negalia ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus, kuriems reikalinga globa ir slauga bei kurie dėl senyvo amžiaus ar negalios yra iš dalies ar visiškai netekę gebėjimų savarankiškai pasirūpinti savo asmeniniu ir visuomeniniu gyvenimu, yra vieniši arba jų vaikai ir kiti artimieji dėl objektyvių priežasčių negali jų prižiūrėti namuose.
Trumpalaikės socialinės globos trukmė
Suaugusiems asmenims su negalia, senyvo amžiaus asmenims teikiama daugiau kaip 10 val. per parą iki 6 mėn. mėn. per kalendorinius metus.
Mokėjimas už socialines paslaugas
Rietavo savivaldybės tarybos sprendimu nustatytos socialinės globos paslaugos kaina:
- Senyvo amžiaus asmeniui ar suaugusiam asmeniui su negalia arba sunkia negalia– 1650,00 Eur/ mėn.
Asmenims, kuriems teikiamos socialinės globos paslaugos, globos kaina finansuojama iš:
- Savivaldybės biudžeto lėšų;
- Valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams;
- Asmens mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis yra 80 procentų asmens pajamų. Jeigu asmuo pagal Tikslinių kompensacijų įstatymą gauna individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją, 100 procentų šios kompensacijos skiriama trumpalaikės socialinės globos išlaidoms padengti.
Kaip gauti trumpalaikę socialinę globą Rietavo PSPC?
Asmuo (vienas iš suaugusiųjų šeimos narių ar jo globėjas) dėl socialinių paslaugų skyrimo kreipiasi pagal gyvenamosios vietos seniūniją (miesto arba kaimo seniūniją) ir pateikia:
- Užpildytą Prašymą-paraišką gauti socialines paslaugas (SP-8 , SP-1);
- Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą jo kopiją. Įsitikinus asmens tapatybe, dokumentas grąžinamas jį pateikusiam asmeniui, kopija nedaroma;
- Seniūnijos pagal deklaruotą gyvenamąją vietą išduotą pažymą apie gyvenamąją vietą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą jos kopiją. Jei asmuo nėra deklaravęs gyvenamosios vietos ir nėra įrašytas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, pagal galimybes pateikia dokumentų, įrodančių, kad jis gyvena toje savivaldybėje (pvz., joje turi nekilnojamąją turtą, moka mokesčius už jį, turi viešajame registre įregistruotą nuomos sutartį ir pan.) kopijas, jei tokios informacijos nėra valstybės registruose, valstybės informacinėse sistemose.
- Medicininių dokumentų išrašą/siuntimą iš šeimos gydytojo (F027/a), kuriame nurodyta informacija apie asmeniui paskirtus medikamentus ir jų vartojimą bei patvirtinimas, kad asmuo neserga ūmiomis infekcinėmis ar kitomis pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis. Nuo siuntimo išdavimo iki asmens apgyvendinimo globos įstaigoje negali būti praėję daugiau kaip 3 mėnesiai.
- Asmens su negalia pažymėjimą ir jo kopiją, jeigu Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – ANTA) duomenų bazėje nėra informacijos apie asmens negalią;
- Specialiųjų poreikių nustatymo pažymos, rekomendacijų ir sprendimo kopijas (rekomendacijų ir sprendimo kopijos pateikiamos tik tada, jei specialieji poreikiai nustatyti po 2019 metų sausio 1 d.);
PASTABA: Tuo atveju, kai priimamas sprendimas asmeniui skirti laikiną socialinę globą, tačiau įstaigai neturint laisvų vietų ar galimybių, asmuo įrašomas į asmenų eilę paslaugai gauti.