Krūties vėžio prevencija yra itin svarbi visuomenės sveikatos dalis, nes ankstyva ligos diagnostika gali žymiai padidinti gydymo sėkmės galimybes ir sumažinti mirtingumą. Profilaktiniai patikrinimai, įskaitant mamografiją ir savikontrolę, leidžia anksti identifikuoti galimus vėžio požymius, todėl yra gyvybiškai svarbūs. Tačiau pastebėta, kad kai kuriose vietovėse, pavyzdžiui, Rietave, prevencinių priemonių aktyvumas yra žemas.

Krūties vėžio prevencinės programos statistika Rietave

Siekiant pagerinti situaciją, skatiname nenumoti rankos ir krūties vėžio prevenciją, kuri yra nemokama moterims nuo 50 iki 69 metų (imtinai), kurioms kartą per 2 metus gali būti atliekamas mamografinis tyrimas. Gavus šeimos gydytojo siuntimą mamografiniam tyrimui atlikti, galima iš anksto užsiregistruoti (atvykus arba telefonu) mamografijos įrenginį turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje. Tyrimo rezultatus praneša šeimos gydytojas, gavęs juos iš mamogramas vertinančios įstaigos.

krūties vėžio prevencinė programa

Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientėms. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.

Daugiau informacijos apie krūties vėžio prevencinę programą čia:

https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/informacija-gyventojams/ligu-prevencijos-programos/kruties-vezio-prevencija/